Jak vítězka US Open 2019 dostala náš skleněný výrobek

Již několik let navštěvujeme v únoru veletrh Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Je to největší veletrh v Evropě se svým zaměřením a najdete zde také mnoho výrobců skla z celého světa. Vystavovatelů je kolem 4000 a návštěvníků z celého světa se na výstavišti vystřídá během pěti dnů kolem 150 000. Na tomto místě se setkáváme se stávajícími zákazníky a také zde nalézáme mnoho nových zákazníků.

Veletrh v roce 2020 byl bohužel ovlivněn začínající pandemií Covid-19, ale to horší nás všechny nejen v České republice teprve čekalo...

Abych se ale dostal k věci. Před několika lety nás na veletrhu navštívila americká rodinná firma, která vyrábí sportovní trofeje (gravíruje na výrobky texty a loga) pro zákazníky ve Spojených státech a také v Kanadě. Jsou dokonce oficiálním dodavatelem cen pro US Open a PGA Tour. Po přátelském setkání jsme se domluvili na spolupráci. No a tato spolupráce již funguje více jak deset let. My dodáváme naše výrobky a oni podle použití gravírují na povrch výrobku loga turnajů a jména vítězů. Moc si vážíme této spolupráce, ke které stačilo podání ruky, držení slova obou stran a slušnost. Nebylo třeba písemných smluv.

V tomto místě to vypadá, že příběh je téměř u konce a vy se dozvíte, jak to dopadlo, ale.... :)

... ale nyní vstupuje na scénu náš, také dlouholetý, zákazník ze Singaporu, který již mnoho let nakupuje české sklo a nabízí ho zákazníkům v Singaporu. I přes již covidově napjatou situaci v Asii se mu podařilo přicestovat do Frankfurtu na zmiňovaný veletrh. Vždy nám vozí nějakou místní specialitku, jako třeba sušené maso nebo krevetové sušenky, a my mu na oplátku dáváme oplatky z našeho lázeňského města Poděbrad, jednou také dostal trubičky z Hořic;). Po chvíli rozhovoru nám chtěl ukázat video, které natočil během sledování televize doma v Singaporu. Doslova říkal: "Sleduji televizi, sportovní zprávy, a najednou vidím, že vítězka US Open 2019, Bianca Andreescu, drží při focení na střeše Rockefelerova mrakodrapu na Manhattanu v USA v jedné ruce svou vítěznou trofej a v druhé ruce cosi povědomého. Rychle jsem vše natočil a podíval se na video znovu. Tu skleněnou vázu znám!!!".

Bianca Andreescu

 

Poté už stačilo jen hledat na internetu a po chvíli jsme našli článek v amerických novinách. Bianca Andreescu, vítězka US Open 2019, drží v ruce naši skleněnou vázu s gravírovaným logem US Open. Odkaz na článek je ZDE a zmíněnou vázu najdete v našem e-shopu ZDE.   

Je pro nás úžasné, že výrobek malé rodinné sklárny ve Velkém Oseku nedaleko Poděbrad se může dostat na takové místo a do takových rukou. Moc si toho vážíme, všichni ve sklárně. Ten pocit si nekoupíte.

Prostě dělejte věci s radostí pro radost druhých, držte slovo a ono si to tu správnou cestu najde.

Zpět do obchodu